Ubytovanie

Ubytovanie počas rajdov ponúka viaceré možnosti. Od v podstate komfortných ubytovaní v domoch, cez penzióny, až po neopakovateľné zaspávanie pod hviezdnou oblohou pri chóre vyjúcich vlkov či húkajúcich sov.


Východzím bodom každého rajdu je malebná dedinka Suchá na severovýchode Slovenska.


V obci sú dve možnosti ubytovania. V celku komfortné ubytovanie ponúka p. Jalč, ktorý si spolu so svojou manželkou prerobil pôvodný drevený dom na víkendové chalupárčenie. V dome sa nachádzajú dve samostatné izby, kuchyňa, sociálne zariadenie, sprcha a chodba. Kúri sa drevom v tradičnej peci, čo zaručuje tepelný komfort aj v tých najtuhších mrazoch. Voda tak ako všade v dedine bohužiaľ nie je pitná!! Voda sa nosí zo studničky pod dedinou, ktorú ľudia používajú zo širokého okolia ako hlavný zdroj pitného režimu. Voda na sprchu a riady v dome je a môže sa bezpečne používať. Na dvore sa nachádza altánok s kozubom na večerné posedenie pri ohni. Ubytovanie je vhodné pre 7 osôb. Cena za deň je 70€ bez ohľadu na počet osôb no maximálne 7.

Druhou možnosťou ubytovania je starý dom vo vnútri čiastočne prerobený s elektrinou a tradičnou pecou ktorá dáva záruku tepelného komfortu. Absentuje sociálne zariadenie a sprcha. Vonku sa nachádza latrína a sprchu pre tých otužilejších nahrádza čistučký potôčik, ktorý tečie hneď za domom. V dome sa nachádza 5 postelí plus možnosť spania na zemi. Na dvore sa nachádza prístrešok plus stajňa na dva kone. Cena za ubytovanie je 4€ na osobu. Ubytovanie je vhodné skôr pre tých menej náročných, ktorý sa nemajú problém vzdať bežného komfortu.


Ďalšou z možností ubytovania je turistické informačné centrum v obci Vladiča vzdialené len 2 km od obce Suchá a penzión Driečna v susednej dedine vzdialený asi 4km.